Algemene rangschikking 3e PROV. E.
  G W D L + - pts.
1. FC. Black Star N-O-H A3024511023977
2. FC. Saint-Michel A301857704159
3. Gr. Vossem301677695455
4. Stade Everois Rc. A3015411896549
5. Zemst Sp.3014412504546
6. SK. Ottenburg3013710676146
7. VK. Weerde3011613515639
8. FC. Perk3010911595339
9. FC. MOORSEL3010812404138
10. KCVV. Elewijt3010713605137
11. KFC. Peutie3010614506336
12. VK. Huldenberg A3010614506736
13. K. Eur. 90 Kraainem309615355633
14. K. Steenokkerzeel VO. A308814568532
15. ROFC. Stockel B308616557530
16. V. Hofstade304620459618




Stuntzeges houden FCM in 3e provinciale


Het leven zoals het is XI : MOORSEL 2013-2014


Met "een tegenover vorig seizoen fors verbeterde ploeg", zoals in de wandelgangen te horen valt, is het duidelijk dat Moorsel beter wil doen dan in het seizoen 2012-2013, toen het zich na een dramatische start opwerkte naar de 7e plaats in de eindstand (de analyse van dat seizoen vind je hier). De competitiestart is echter alweer zwak en FCM blijft het hele seizoen hangen in het omvangrijke staartpeloton (plaatsen 8 t/m 15), dat voor het al snel veroordeelde Hofstade uitfietst. Pas in de slotfase van de competitie, met stuntzeges tegen de kopploegen, hijst oranjezwart zich uit de gevarenzone en naar een uiteindelijk 9e plaats.

Hier volgt het traditionele overzicht, van ondertussen toch al het 9e seizoen in 3e provinciale.

De voorbereiding lijkt de ambities te bevestigen. Moorsel wint 8 van z'n 11 voorbereidingsmatchen en werkt bijvoorbeeld een perfect parcours af in de Beker van Brabant, waar het in de 2e ronde in november wel zal worden uitgeschakeld door tweedeprovincialer Wezembeek (3-1).
T1 Marc Cneudt is echter niet overtuigd en laat zijn onvrede blijken in een artikel in Het Nieuwsblad. "Op papier hebben we een goede ploeg, maar er moet meer inzet en strijdlust komen om onze start niet compleet te missen", aldus de Moorselse T1.
Zijn uitspraken blijken een voorbode voor het ontslag van de hoofdtrainer na 2 speeldagen en een 0 op 6. FCM begint inderdaad alweer zwak aan de competitie, met nederlagen op Elewijt (3-1) en thuis tegen Weerde (0-2). Meer over het ontslag staat overigens hier. Cneudt wordt opgevolgd door het duo Philippe van Winden - Dirk Lemmens.
Oranjezwart herpakt zich en op de 3e speeldag rijft het zijn 1e punt binnen, dankzij een scoreloos gelijkspel op het veld van Steenokkerzeel. De hemel klaart nog meer op wanneer een week later de 1e driepunter een feit is: FCM wint met 2-0 van Huldenberg.
Moorsel stoomt dan door naar 4 matchen zonder nederlaag, met een draw (1-1) op Ottenburg en een 1-0 zege tegen Kraainem. Het staat zo plots op een gedeelde 6e plaats in de stand.
Op het veld van topper Stade Everois is FCM midden oktober kansloos (3-1), maar staartploeg Hofstade wordt wel geklopt (3-2). Moorsel eindigt de maand oktober met een nipte 3-2 nederlaag tegen toekomstig kampioen Black Star. Het strandt op een zucht van een stunt.
In november is het liedje uit: FCM start de maand nog als 9e, maar is 3 nederlagen later weggezakt naar een 13e plaats in de reeks van 16 teams. Eerst komt Zemst winnen aan de Vinkenlaan (1-2), iets wat Stockel de week erop overdoet (ook 1-2). Moorsel eindigt de maand met een 1-0 nederlaag op het veld van kopploeg St-Michel.
Ook december begint slecht, met een 5e nederlaag op rij. En dat nog wel in een cruciale wedstrijd, op eigen veld tegen Peutie, dat vóór het duel slechts een puntje minder telt. Het wordt 2-3 en Moorsel zakt naar de voorlaatste plaats.
In het slot van de heenronde krabbelt FCM - waar indertussen Dirk Lemmens alleen aan het roer is gekomen - toch weer enigszins recht. Het pakt een punt in de derby op Vossem (1-1) en sluit de heenronde af met een meer dan welgekomen zege: 1-0 tegen Perk.

Moorsel sluit de heenronde af met 15 punten (4 zeges en 3 draws) uit 15 matchen, goed voor een 13e plaats in het klassement. FCM deelt die positie met Huldenberg. Ze hebben 2 punten voorsprong op de voorlaatste, Steenokkerzeel, en 6 punten op rode lantaarn Hofstade. Ook naar boven kijken is mogelijk: tussen de plaatsen 8 en 15 liggen er amper 6 punten verschil. Bovenin heeft Black Star al meer dan een straatlengte voorsprong.

De analyse na de heenronde klink als volgt: "Opnieuw een moeilijke seizoensstart voor FCM, dat al gauw zijn T1 zag vertrekken. Vanaf midden september tot eind oktober speelde FCM op niveau: het pakte in 7 matchen 5x punten. November was weer zwak, met 5 nederlagen op rij, waardoor FCM voorlaatste werd. Dankzij een draw en een broodnodige zege kon Moorsel toch opschuiven naar een 13e plaats na de heenronde."
En ook: "Een goede start van de terugronde wordt cruciaal om de stress van de gevarenzone snel achter ons te laten. Als dat lukt, is naar boven kijken meer dan mogelijk: als 13e telt Moorsel ook slechts 4 punten minder dan het nummer 8."


De gevraagde goede start van de terugronde komt er niet echt. FCM verliest in de eerste 6 matchen van 2014 weliswaar maar 1x, maar daarbij zit ook slechts 1 zege. In die matchreeks haalt het daardoor slechts 7 punten, tegenover de 8 die in het begin van de heenronde werden gesprokkeld.
De terugronde wordt gestart met een scoreloos gelijkspel op eigen veld tegen Elewijt. De week nadien, op het veld van Weerde, gaat Moorsel met 2-1 de boot in. "Oranjezwart zakt ook een plaatsje en deelt nu de voorlaatste plaats in het klassement met Steenokkerzeel en Huldenberg. En laat nu net die 2 ploegen de volgende tegenstanders zijn", zo staat in het matchverslag.
In dat cruciale tweeluik pakt de 1e ploeg gelukkig wel punten: 4 op 6. Steenokkerzeel wordt aan de Vinkenlaan met 4-2 huiswaarts gestuurd, en op het veld van Huldenberg wordt het 2-2.
En Moorsel blijft gelijkspelen. In een thuiswedstrijd op zaterdagavond wordt Ottenburg, dat op dat moment 10 punten meer telt, in bedwang gehouden. Het wordt 1-1. En ook op Kraainem worden de punten gedeeld na een wedstrijd zonder doelpunten.
Zoals gezegd dus 7 punten uit 6 wedstrijden dus, en de week nadien volgt de 2e nederlaag van 2014. Moorsel gaat onverdiend onderuit tegen de Brusselse topploeg Stade Everois (0-1). Omdat de meeste concurrenten onderin punten pakken, zakt FCM opnieuw naar de 13e plaats in het klassement. "Moorsel kan zich volgend weekend geen puntenverlies veroorloven, wanneer het op bezoek gaat bij rode lantaarn Hofstade", luidt het.
Gelukkig wordt deze boodschap wél begrepen, al maakt oranjezwart het zich onnodig moeilijk in Hofstade. Het loopt tot 0-3 uit, maar ziet de rode lantaarn nog tot 2-3 - maar gelukkig niet verder - terugkomen.
Deze zege, nog maar de 2e van de terugronde, zet Moorsel op weg naar de definitieve redding. En hoe! De week nadien pakt oranjezwart de scalp van het onklopbaar gewaande Black Star. De Brusselaars, die op de 24e speeldag aan de Vinkenlaan al kampioen kunnen worden, worden ontvangen onder het motto "elke punt is een stunt". Het wordt zelfs een driedubbele stunt, want FCM trekt de partij oververdiend met 4-2 naar zich toe. Het zal de enige verlieswedstrijd blijven van de kampioenenploeg.
Moorsel gaat door op zijn elan, en boekt ook een knappe zege op het veld van Zemst, al wordt het wel geholpen door een vroege uitsluiting bij de tegenstander. "Prima reeksje van FCM (9 op 9), dat zich nu duidelijk aan het afscheiden is van de staart van het klassement. Mits winst komende zaterdagavond, bij staartploeg Stockel, is een verlengd verblijf in 3e zo goed als binnen", zo staat in het matchverslag.
Die zekerheid komt er nog niet, want op het veld van Stockel, de voorlaatste in de stand, verliest FCM met 3-0. Ditmaal vallen de rode kaarten aan de Moorselse kant. De kloof tussen FCM (9e) en de voorlaatste bedraagt, met nog 4 matchen te gaan, amper 6 punten.
Een nieuwe stuntzege jaagt de grootste stress weg. Dit keer moet St-Michel, de 2e in de eindstand, er aan de Vinkenlaan aan geloven. Het wordt 3-1 voor de thuisploeg. "Moorsel is mathematisch nog niet gered, maar het moet de resterende 3 speeldagen al vreselijk fout lopen om niet minstens een jaar langer in 3e provinciale te blijven rondhangen", is de conclusie van de 27e speeldag.
Een nederlaag op het veld van het lager geklasseerde Peutie (1-0) zorgt nog even voor uitstel, maar op de voorlaatste speeldag houden Moorsel en Vossem elkaar in 3e provinciale. De derby eindigt op 1-1, waardoor FCM echt wel definitief gered is, terwijl Vossem uitgeschakeld is in de strijd om de 2e plaats en het daaraan verbonden eindrondeticket.
Moorsel eindigt het seizoen met een uitzege bij Perk. Een strafschopdoelpunt van Niels De Greef is voldoende voor de 3 punten. Het is zijn 7e goal van het seizoen, waarmee de kapitein zich ook tot topschutter kroont. Niels haalde ook de meeste selecties - hij miste slechts 1 match door schorsing - en speelde de meeste minuten, zo vind je terug in de statistieken.
De zege op de slotspeeldag levert Moorsel nog een plaatsje winst op in het eindklassement. Het eindigt als 9e, met 38 punten uit 30 wedstrijden (10 zeges, 8 draws, 12 nederlagen). Het doelpuntensaldo blijft nipt (-1) negatief. De voorsprong op de voorlaatste plaats bedraagt uiteindelijk toch nog 8 punten.

Besluit: In een reeks met verschillende snelheden raakt Moorsel na een zwakke competitiestart niet meer uit de tweede tabelhelft. Boven Hofstade, dat al snel het zwakke broertje van de reeks blijkt, zijn er een 8-tal kandidaten voor de voorlaatste plaats. FCM schuift voortdurend heen en weer tussen de voorlaatste en de 9e plaats, maar redt zich uiteindelijk na een paar stuntzeges tegen de topploegen in de reeks. Met als uitschieter uiteraard de zege tegen kampioen Black Star, de enige nederlaag dit seizoen van de Brusselaars die uiteindelijk een voorsprong van liefst 18 punten bijeenvoetballen op het nr. 2 St-Michel, dat aan de Vinkenlaan overigens ook voor de bijl gaat.
FCM eindigt uiteindelijk op de 9e plaats, met al bij al een vrij comfortabele voorsprong van 8 punten op de voorlaatste.
Als je ziet welke resultaten oranjezwart kan behalen tegen de toppers uit de reeks (zeges tegen Black Star & St-Michel, dubbel gelijkspel tegen Vossem), vooral op het eigen veldje, dan kan het komend seizoen, mits een degelijke seizoensstart, niet anders dan resoluut mikken op de linkerkolom en - waarom niet? - mag het zelfs een top 5-plaats ambiëren. (FUL)