Op zondag 3 oktober vonden Anderlecht - Brugge en de Helleklassieker plaats, maar niemand in Moorsel die daarom maalde, want zij ontvingen FFF Brussels.
Het weer was de afgelopen dagen haast apocalyptisch geweest, maar de Moorselianen verschenen fris en vastberaden te velde. Na de bolwassing op Haren de week voordien, moest er immers uit een ander vaatje getapt worden.
Geen Heineken, maar echt frisse Belgische Pils deze keer. Doch Brussels bleek aanvankelijk een geducht tegenstander te zijn. Zo eentje die goed voetbal probeerde brengen en het duel niet schuwde.
Toch wist Moorsel het eerst een bal tegen de touwen te duwen. Hippoliet tikte een gemeten voorzet beheerst langs de doelman, helaas vanuit buitenspelpositie. Althans zo oordeelde de scheidsrechter. Moorsel had echter de smaak te pakken. Niet veel later was het dan toch raak. Een lage voorzet van Dylan werd aanvankelijk gekeerd door de Brusselse doelman maar Drago, even attent als de man die een bloemetje meeneemt voor de vrouw des huizes, was goed gevolgd en de 1-0 stond op het bord. De honger was daar echter niet mee gestild. Vijf minuten later stond het 2-0 nadat Hippoliet een vrije trap in doel verlengde.
Met deze stand trokken beide ploegen de kleedkamer in. Moorsel kon tevreden zijn, voor Brussels was er werk aan de winkel. Toch was daar na de koffie weinig van te merken. Nagenoeg hetzelfde wedstrijdbeeld van voor de rust. De score werd aangedikt tot 3-0 nadat Witse een hoekschop op het hoofd van Dylan ‘Pringles’ Pringier borstelde en de ingevallen Bram diende Pieter de 4-0 op een presenteerblaadje aan. Deze nam dit in dank aan en zo bekroonde hij zijn goede wedstrijd met een doelpunt. Dit zal hem ook de prestigieuze titel ‘Piek van de Week’ opleveren.
Hierna kwamen er wel kansen voor Brussels, maar doelman Cozze wist zijn netten schoon te houden. Tot de 90ste minuut, toen moest hij zich toch gewonnen geven. Onhoudbaar, de eerredder was een feit. Niet veel later floot de scheidsrechter, die op uitstekende wijze gearbitreerd had, het laatste fluitsignaal.
Moorsel had zijn eerste overwinning van het seizoen beet, een verdiende 4-1 winst. En de pinten? Geen Heineken. Ze waren keizerlijk te noemen.
Een Anonieme Invaller (DK)

